www.munteanu-karate.ro

 

Rezultate obtinute la  CAMPIONATELE  NATIONALE 

 in anul 2016

C.S. TARGOVISTE    /   M.S.C. Targoviste /  Yama Sport Club

   

 


C.N. KARATE SHITO RYU TRADITIOAL & KOBUDO - Targoviste 13.11.2016

   C.S. Targoviste a obtinut 26 de medalii:  9 de aur, 7 de argint si 10 de bronz.

 

Medalii de aur:

1.     OLTEANU LAVINIA senioare traditional -55 kg.

2.     OLTEANU LAVINIA senioare kata traditional

3.     IONESCU MARIUS cadeti traditional +63 kg.

4.     STAN  ANA MARIA cadeti traditional open

5.     ALECU ANDREEA minicadeti kobudo

6.     ALECU ANDREEA minicadeti traditional -45 kg.

7.     DRAGUS ADRIAN minicadeti traditional +55 kg.

8.     MUNTEANU ALEXANDRU copii 10 ani kobudo

9.     PREDA ALECSIA copii 8-9 ani traditional -35 kg.

 

Medalii de argint:

1.     POMARLEANU OCTAVIAN seniori traditional -60 kg.

2.     ALEXANDRU ANDREEA junioare traditional +59 kg.

3.     PRODAN ANDREEA cadeti traditional open

4.     BARBU OCTAVIAN cadeti traditional -63 kg.

5.     PETRESCU DAMIAN minicadeti traditional +55 kg.

6.     MORARU TIMEEA minicadeti kobudo

7.     COSTESCU NICOLAS copii 10-11 ani -40 kg.

  

 

Medalii de bronz:

1.     POMARLEANU OCTAVIAN  - seniori kobudo

2.     CIRLAN VALENTIN juniori traditional -55 kg.

3.     STAN  ANA MARIA cadeti kobudo

4.     MERDA ROBERT mincadeti traditional -45 kg.

5.     MERDA ROBERT copii 12 ani kobudo

6.     MUNTEANU ALEXANDRU copii 10-11 ani traditional +45 kg.

7.     COSTESCU NICOLAS copii 10-11 ani kobudo

8.     STANCIU RAZVAN copii 10-11 ani traditional -45 kg.

9.     STANCIU RAZVAN 11 ani kobudo

10.  HUIU STEFANIA copii 10-11 ani traditional -35 kg.

 

YAMA SPORT CLUB Tagoviste a obtinut 6 medalii: 1 de argint si 5 de bronz

  1. RADU  LUCHIAN - argint - copii 8-9 ani  traditional joc tehnic.
  2. RADU STEFAN - bronz - copii 6-7 ani traditional joc tehnic
  3. STANCIU RARES - bronz - copii 8-9 ani traditional joc tehnic
  4. ILIE CORVIN - bronz - copii 6-7 ani traditional joc tehnic
  5. ILIE MIHNEA- bronz - copii 8-9 ani traditional joc tehnic
  6. RADU STEFAN - bronz - minicadeti traditional -45 kg.

 

 

 


C.N. KARATE  INTERSTILURI - Ramnicu Valcea, 9-10.04.2016

C.S. Targoviste a obtinut 6 de medalii: 2 de aur si 4 de bronz.

Medalii de aur:

  1. OLTEANU LAVINIA senioare kata

  2. STOICESCU ADRIAN cadeti kata


Medalii de bronz:

  1. OLTEANU LAVINIA senioare kumite -55 kg.

  2. TUDOR ANDREEA junioare kata

  3. CIRLAN VALENTIN juniori kumite -55 kg.

  4. VISAN CATALINA cadeti kata

Din delegatia targovisteana a facut parte antrenorul Ion Munteanu si arbitrii Daniel Munteanu si Cristian Liciu.


 

 

 


C.N. KARATE  SHITO RYU - COSR Izvorani, 20.03.2016

 

 

  C.S. Targoviste a participat cu 25 de sportivi si a obtinut 27 de medalii: 5 de aur, 7 de argint si 15 de bronz.

Medalii de aur:

  1. OLTEANU LAVINIA senioare kata

  2. OLTEANU LAVINIA senioare kumite -55 kg.

  3. VISAN CATALINA cadete kata

  4. STOICESCU ADRIAN cadeti kata

  5. Echipa de kata sincron: DRAGUS ADRIAN, MERDA ROBERT si SETREANU ALEXANDRU minicadeti kata echipe


Medalii de argint:

  1. VISAN CATALINA- junioare kata

  2. Echipa de kumite: CIRLAN VALENTIN, IONESCU MARIUS si MERDA GABRIEL juniori kumite

  3. DRAGUS ADRIAN minicadeti kumite +55 kg.

  4. BARBU OCTAVIAN minicadeti kumite -45 kg.

  5. COSTESCU NICOLAS copii 10-11 ani kata

  6. Echipa de kata sincron: MUNTEANU ALEXANDRU, COSTESCU NICOLAS si STANCIU RAZVAN copii 10-11 ani kata echipe

  7. HUIU STEFANIA copii 8-9 ani kata

 

Medalii de bronz:

  1. VISAN CATALINA senioare kata

  2. TUDOR ANDREEA -senioare kata

  3. TUDOR ANDREEA junioare kata

  4. CIRLAN VALENTIN seniori kata

  5. CIRLAN VALENTIN juniori kata

  6. CIRLAN VALENTIN juniori kumite -55 kg.

  7. MERDA GABRIEL juniori kumite -55 kg.

  8. STAN ANA MARIA cadete kumite -54 kg.

  9. PRODAN ANDREEA cadete kumite -54 kg.

  10. ALEXANDRU ANDREEA cadete kumite +54 kg.

  11. IONESCU MARIUS cadeti kumite -63 kg.

  12. DRAGUS ADRIAN minicadeti kata

  13. MERDA ROBERT minicadeti kumite -45 kg.

  14. MUNTEANU ALEXANDRU copii 10-11 ani kata

  15. PREDA ALECSIA copii 8-9 ani kata

Din delegatia targovisteana au facut parte si arbitrii: Octavian Pomarleanu, Maria Morarescu si Bianca Pantazi.

 

Asociatia Yama Sport Club a participat la acest campionat cu un lot format din 7  sportivi (copii) si a obtinut 6 medalii: 5 de aur si 1 de bronz:

.Medalii de aur:

  1. GASTALDO TEOFIL - copii 8-9 ani kumite -40 kg.
  2. ADJUDEANU ALEXANDRU - copii 8-9 ani  joc tehnic -30 kg.
  3. GROZOIU ANDREI - copii 6-7 ani joc tehnic -30 kg.
  4. VLAD CATALINA - copii 6-7 ani joc tehnic -25 kg.
  5. RADU LUCHIAN  - copii 6-7 ani joc tehnic -20 kg.

Medalie de bronz:

  1. RIZEA LUCA -  copii 8-9 ani joc tehnic -25 kg.

         

     Munteanu Sport Club fost reprezentat de 27 de sportivi legitimati, din Targoviste, Buzau si Gaesti, care au reusit castigarea a 17 medalii:1 de aur, 6 de argint si 10 de bronz.

Medalii de aur:

  1. HURA-TUDOR ANA MARIA copii 8-9 ani kumite


Medalii de argint:

  1. MANEA GABRIEL vetereani kata

  2. ROSU SEBASTIAN veterani kumite

  3. POPA RADU cadeti kata

  4. ANDREI STEFAN copii 6-7 ani joc tehnic

  5. POSPAI CATALINA copii 6-7 ani joc tehnic

  6. Echipa de kata sincron: HURA-TUDOR A.M., VISAN I.M, STEFAN A.G.- copii 8-9 ani kata echipe


Medalie de bronz:

  1. BLIDARU PETRISOR veterani kata

  2. BLIDARU PETRISOR veterani kumite

  3. ROSU SEBASTIAN veterani kata

  4. MIHAI THEODOR CRISTIAN copii 8-9 ani joc tehnic

  5. BLIDARU DAVID copii 8-9 ani joc tehnic

  6. HRISCA ROBERT copii 8-9 ani joc tehnic

  7. NEACSU ALEXANDRA copii 10-11 ani kumite

  8. NNEAGU VALENTINA copii 10-11 ani kumite

  9. STEFAN ALEXIA copii 8-9 ani joc tehnic

  10. POSPAI CATALINA copii 6-7 ani KATA