www.munteanu-karate.ro

 

Rezultate obtinute la  CAMPIONATELE  NATIONALE 

 in anul 2015

C.S. TARGOVISTE    /   M.S.C. Targoviste /  Yama Sport Club

   

 


C.N. KARATE  INTERSTILURI - MINICADETI si U21 - COSR Izvorani, 21.11.2015

C.S. TARGOVISTE:  - medalie de bronz la kata echipe minicadeti - DRAGUS ADRIAN, MERDA ROBERT si SETREANU ALEXANDRU

Yama Sport Club - medalie de bronz la kumite minicadeti -35 kg. - ALECU ANDREEA

 

 


C.N. SHITO RYU  TRADITIONAL @ KOBUDO - Sala Sporturilor din Targoviste, 15.11.2015

 

 

Rezultatele complete:

Kobudo feminin

Kobudo masculin

Traditional feminin

Traditional masculin

 

C.S. Targoviste a obtinut 12 medalii: 4 de aur, 4 de argint si 4 de bronz.


 

Medalii de aur:

  1. MORARESCU MARIA seniori kobudo

  2. CONSTANTIN RITA seniori traditional open

  3. VISAN CATALINA cadeti kobudo

  4. STAN ANA MARIA cadeti traditional -53kg.


Medalii de argint:

  1. MORARESCU MARIA seniori traditional open

  2. CONSTANTIN RITA seniori kobudo

  3. PRODAN ANDREEA cadeti traditional -53 kg.

  4. ALEXANDRU ANDREEA cadeti traditional +53 kg.


Medalii de bronz:

  1. CIRLAN VALENTIN juniori traditional -55 kg.

  2. MERDA ROBERT minicadeti traditional -48 kg.

  3. SETREANU ALEXANDRU minicadeti traditional -48 kg.

  4. DRAGUS ADRIAN copii 3 (10-11 ani) traditional +38 kg.

 

Yama Sport Club Targoviste a obtinut 10 medalii: 3 de aur, 2 de argint si 5 de bronz.

Medalii de aur:

  1. MUNTEANU ALEXANDRU - kobudo 8-9 ani

  2. COSTESCU NICOLAS kobudo 10-11 ani

  3. PREDA ALECSIA traditional 8-9 ani -30 kg.

Medalii de argint:

  1. COSTESCU NICOLAS traditional 10-11 ani -38 kg.

  2. HUIU STEFANIA traditional 8-9 ani -30 kg.


Medalii de bronz:

  1. MUNTEANU ALEXANDRU - traditional 8-9 ani +32 kg.

  2. ALECU ANDREEA kobudo minicadeti (12-13 ani)

  3. ALECU ANDREEA traditional minicadeti -38 kg.

  4. MORARU TIMEEA - kobudo minicadeti (12-13 ani)

  5. MORARU TIMEEA - traditional minicadeti +44 kg.

 


C.N. UNIVERSITAR DE KARATE - U.N.E.F.S. Bucuresti, 19.04.2015

CONSTANTIN RITA - Universitatea Valahia Targoviste  - locul I   Kumite  -50 kg.

A mai participat de la C.S. Targoviste:  SUHAN COSMIN  - Politehnica Bucuresti.

Din comisia de arbitraj a facut parte si Daniel Munteanu.

 


C.N. KARATE  INTERSTILURI  - Cadeti-Juniori-Seniori -  Ramnicu Valcea, 28.02.2015

 

C.S. Targoviste a obtinut 8 de medalii :  3 de aur, 3 de argint si 2 de bronz.

Pe categorii de varsta: seniori- 2 medalii,  juniori 2 medalii,  cadeti -4 medalii.

 

 

 

Medalii de aur:

1.     OLTEANU LAVINIA - senioare kata

2.     VISAN CATALINA- cadete kata;

3.     Echipa:TUDOR ANDREEA, CIUICA DANIELA si BREZAN BIANCA -junioare kata echipe.

 

Medalii de argint:

1.     TUDOR ANDREEA - junioare kata;

2.     CIRLAN VALENTIN-cadeti kata;

3.     Echipa: CIRLAN VALENTIN,MOISE SEBASTIAN si STOICESCU ADRIAN- cadeti kata echipe.
 

Medalii de bronz:

1.      MIHAIES CRISTIAN- seniori kumite -67 kg.;

2.     STOICESCU ADRIAN- cadeti kata

Din comisia de arbitraj au facut parte si arbitrii targovisteni:  Munteanu Daniel, Pomarleanu Octavian si Liciu Cristian.

 

 

 

 


C.N. KARATE  SHITO RYU  - C.O.S.R. Izvorani, 14.02.2015

                 

Sectia de Karate din cadrul Clubului Sportiv Targoviste a participat la acest campionat cu un lot format din 21 de sportivi, acestia concurand pe 27 de probe individuale si 2 pe echipe.

            S-au obtinut 23 de medalii :  5 de aur, 8 de argint si 10 de bronz.

Pe categorii de varsta: seniori- 6 medalii, tineret 1 medalie, junior 2 medalii, cadeti-9 medalii, minicadeti- 2 medalii si la copii-3 medalii.

Medalii de aur:

1.     OLTEANU LAVINIA seniori kata

2.     Echipa de kata sincron: MOISE SEBASTIAN, CIRLAN VALENTIN si STOICESCU ADRIAN tineret (U21) kata echipe

3.     VISAN CATALINA cadeti kata

4.     MOISE SEBASTIAN cadeti kumite -63 kg.

5.     STAN  ANA MARIA minicadeti kumite -50 kg.

 

Medalii de argint:

1.     MIHAIES CRISTIAN seniori kumite -67 kg.

2.     MIHAIES CRISTIAN seniori kata

3.     BREZAN BIANCA junior kata

4.     MOISE SEBASTIAN cadeti kata

5.     CIRLAN VALENTIN cadeti kumite -52 kg.

6.     ALEXANDRU ANDREEA cadeti kumite +54 kg.

7.     JOITA LUCIAN copii III  kata

8.     Echipa de kata sincron: DRAGUS ADRIAN, JOITA LUCIAN si MERDA ROBERT copii III kata echipe

Medalii de bronz:

1.     CONSTANTIN RITA seniori kumite -50 kg.

2.     STROE FLORIN seniori kata

3.     SUHAN COSMIN -  seniori kumite +84 kg.

4.     TUDOR  ANDREEA juniori kata

5.     CIUICA DANIELA cadeti kata

6.     CIRLAN VALENTIN cadeti kata

7.     STOICESCU ADRIAN cadeti kata

8.     IONESCU MARIUS cadeti kumite -57 kg.

9.     PRODAN ANDREEA minicadeti kumite _45 kg.

10.            DRAGUS ADRIAN copii III kata

 

Asociatia Yama Sport Club a participat la acest campionat cu un lot format din 11  sportivi (copii), acestia concurand la 20 de probe individuale si 3 pe echipe.

          S-au obtinut  10 medalii :  1 de aur, 3 de argint si 6 de bronz.

Medalii de aur:

1.   PREDA ALECSIA  - copii 6-7 ani kumite -30 kg.

Medalii de argint:

1.   PREDA ALECSIA copii  I (6-7 ani) kata

2.   HUIU  STEFANIA copii II (8-9 ani) kumite _25 kg.

3.   Echipa de kata sincron: HUIU STEFANIA, MORARU TIMEEA si ALECU ANDREEA copii III (10-11 ani) kata echipe

Medalii de bronz:

1.   ALECU ANDREEA copii III kumite  -30 kg.

2.   MORARU  TIMEEA copii III  kumite +45 kg.

3.   MOISE ANTONIO copii II   kumite +40 kg.

4.  MOISE ANTONIO - copii II  kata

5.   PETRESCU DAMIAN copii III  kumite +45 KG.

6.   Echipa de kata sincron: MUNTEANU ALEXANDRU, MOISE ANTONIO si GEORGESCU RADU copii III  kata echipe