www.munteanu-karate.ro

 

Rezultate obtinute la  CAMPIONATELE  NATIONALE 

 in anul 2011  

C.S. TARGOVISTE    /   M.S.C. Targoviste

   

 


C.N. KARATE INTERSTILURI  WKF Cadeti, Juniori si Tineret - Bucuresti, 26.11.2011

 Sectia de Karate din cadrul C.S. Targoviste a obtinut 11 medalii: 1 de aur, 3 de argint si 7 de bronz (10 medalii la tineret si 1 la juniori).

Medalii de aur:

1.      OLTEANU LAVINIA kumite tineret -55 kg.

Medalii de argint:

1.      OLTEANU LAVINIA kata tineret

2.      BICA RUXANDRA kumite tineret -65 kg.

3.      RIZEA RADU kumite juniori -68 kg.

Medalii de bronz:

1.     ISPAS ANDREI kumite tineret -55 kg.

2.     POMARLEANU OCTAVIAN kumite tineret -55 kg.

3.     STROE FLORIN kumite tineret -70 kg.

4.     VLADESCU FLAVIUS kumite tineret -70 kg.

5.     MACOVEI NECULAI kumite tineret +80 kg.

6.     SUHAN COSMIN  kumite tineret +80 kg.

7.     Echipa: Olteanu Lavinia, Bica Ruxandra, Morarescu Maria tineret echipe kumite

 

 

 

 


C.N. SHITO RYU - KATA si KUMITE (I +E) - Copii si Tineret - Titu, 22.10.2011

 

 

C.S. Targoviste: 16 medalii: 7 de aur, 2 de argint si 7 de bronz.

Medalii de aur:

1.     OLTEANU LAVINIA - kata tineret

2. OLTEANU LAVINIA - kumite -55 kg.

3. ISPAS ANDREI - kata tineret

4. ISPAS ANDREI - kumite -55 kg.

5. BICA RUXANDRA - kumite -65 kg.

6. MACOVEI NECULAI - kumite + 85 kg.

7. Echipa: Olteanu Lavinia, Bica Ruxandra si Morarescu Maria - Echipe kumite tineret

Medalii de argint:

1.     MORARESCU MARIA - kumite -55 kg.

2.  DOBRESCU RAZVAN - kumite +85 kg.

Medalii de bronz:

1.     DOBRESCU RAZVAN - kata tineret

2. SUHAN COSMIN - kata tineret

3. SUHAN COSMIN - kumite +85 kg.

4. STROE FLORIN - kumite -65 kg.

5. VLADESCU FLAVIUS - kumite -70 kg.

6. CS Targoviste 1: Ispas Andrei, Vladescu Flavius, Rizea Radu si Matei Nicolae - Echipe kumite tineret

7. CS Targoviste 2: Suhan Cosmin, Dobrescu Razvan, Macovei Neculai si Stroe Florin

Munteanu Sport Club Targoviste11 medalii: 4 de aur, 1 de argint si 6 de bronz.

Medalii de aur:

1.     CIRLAN VALENTIN - kata CIII

2. DRAGUS ADRIAN - kata -7 ani

3. Echipa: Moise Sebastian, Ionescu Marius si Verdes Ciprian - kata echipe C III  baieti

4. Echipa: Stan Ana Maria, Visan Catalina si Coman Stefania - kata echipe CIII fete

Medalii de argint:

1.     CIRLAN ANDREI - kata CIII

Medalii de bronz:

1.     CIRLAN ANDREI - Kumite CIII -30 kg.

2. COMAN STEFANIA - kata CIII

3. STAN ANA MARIA - kumite CIII - 35 kg.

4. VISAN CATALINA - kumite CIII - 30 kg.

5. MERDA ROBERT - kata CII

6. VERDES CIPRIAN - kata CIII

 

 

 


C.N. KARATE PE MINISTERUL DE INTERNE -M.A.I. - Suceava, 6-8.04.2011

.1. GEORGESCU ANDREI - locul III - kumite individual

                                           - locul I - Kumite echipe I.G.P.R. - echipa: Cristian Lapustea (Satu Mare) si Zaborila Florin (Iasi)


C.N. UNIVERSITAR DE KARATE - Bucuresti, 02.04.2011 - Academia de Politie "Alexandru Ioan Cuza"

Medalii de aur:

1. OLTEANU LAVINIA U.N.E.F.S. Bucuresti - kata indiv.

Medalii de argint:

1.     ISPAS ANDREI - U.N.E.F.S. Bucuresti - kata indiv.

Medalii de bronz:

1.     OLTEANU LAVINIA -U.N.E.F.S. Bucuresti -   kumite -55 kg

2. BICA RUXANDRA - U.N.E.F.S. Bucuresti - kata indiv.

3.BICA RUXANDRA - U.N.E.F.S. Bucuresti - kumite -68 kg.

4. ISPAS ANDREI - U.N.E.F.S. Bucuresti - kumite -60 kg.

       

     

 


C.N. KARATE INTERSTILURI  WKF SENIORI - Brasov, 26.03.2011

  

 

C.S. Targoviste: 7 medalii: 2 de aur, 3 de argint si 2 de bronz.

Medalii de aur:

1.     OLTEANU LAVINIA kata indiv.

2.     Echipa: MIHAIES CRISTIAN, TIFRA BOGDAN SI ISPAS ANDREI - Kata echipe.

Medalii de argint:

1.     MIHAIES CRISTIANkumite -65 kg.

2.     MUNTEANU VASILE kumite -70 kg.

3.     BICA RUXANDRA kumite +65 kg.

 Medalii de bronz:

1.     OLTEANU LAVINIA -  kumite -60 kg.

2.     Echipa: MIHAIES CRISTIAN, TIFRA BOGDAN, MUNTEANU VASILE si ISPAS ANDREI Seniori echipe kumite.

 

 

 


C.N. SHITO RYU - KATA si KUMITE (I +E) Minicadeti, Cadeti, Juniori si Seniori  - Bucuresti, 12.03.2011

C.S. TARGOVISTE a obtinut un numar de 26 de medalii: 7 de aur, 8 de argint si 11 de bronz

 

Medalii de aur:

1.     MIHAIES CRISTIAN seniori kumite -65 kg.

2.     MIHAIES CRISTIAN seniori kumite open

3.     MIHAIES CRISTIAN seniori kata indiv.

4.     Echipa: Mihaies Cristian, Tifra Bogdan si Ispas Andrei - seniori Kata echipe

5.     VLADESCU FLAVIUS juniori kumite -70 kg.

6.     DOBRESCU RAZVAN juniori kumite +75

7.     RIZEA RADU cadeti kumite -65 kg.

Medalii de argint:

1.     TIFRA BOGDAN seniori kumite -70 kg.

2.     TIFRA BOGDAN seniori kumite open

3.     BICA RUXANDRA senioare kumite +65 kg.

4.     PANTAZI BIANCA senioare -65 kg.

5.     Echipa: : Mihaies Cristian, Tifra Bogdan, Totea Geroge si Ispas Andrei - seniori Kumite echipe

6.     RAZAVN DOBRESCU juniori kata indiv.

7.     SUHAN COSMIN juniori kumite +75 kg.

8.     TUDOR ANDREEA minicadete kata indiv.

  Medalii de bronz:

1.     ISPAS ANDREI seniori kata indiv

2.     ISPAS ANDREI seniori kumite -60 kg.

3.     TIFRA BOGDAN seniori kata indiv.

4.     TOTEA GEROGE seniori kumite -75 kg.

5.     MACOVEI NECULAI seniori -85 kg.

6.     BICA RUXANDRA senioare kata indiv.

7.     MOARARESCU MARIA senioare kumite -55 kg.

8.     Echipa: Vladescu Flavius, Rizea Radu, Dobrescu Razvan si Suhan Cosmin juniori Echipe kumite

9.     ISPAS OFELIA cadete kumite -55 kg.

10. Echipa: Ispas Ofelia, Tudor Andreea si Brezan Bianca Cadete  Kata echipe

11.  BREZAN BIANCA minicadete kata indiv.

 

M.S.C. TARGOVISTE: 1 medalie  - 1 de argint

  1. Echipa de kata minicadeti: CIRLAN VALENTIN, POPA VLAD si POPA VLAD

 

 


C.N. SHITO RYU  KATA KOBUDO - Bucuresti, 13.02.2011

C.S. TARGOVISTE:  4 medalii (2 de aur, 1 argint si 1 de bronz):

  1. POMARLEANU OCTAVIAN - aur - Seniori

  2. DOBRESCU RAZVAN - aur - Juniori grupa inferioara

  3. SUHAN COSMIN - argint Juniori grupa inf.

  4. VLADESCU FLAVIUS - bronz Juniori grupa inf.

M.S.C. TARGOVISTE: 5 medalii (1 de aur, 2 de argint si 3 de bronz):

  1. STAN  ANA MARIA - aur la fete -10 ani

  2. VISAN CATALINA - argint - 10 ani

  3. VERDES CIPRIAN - argint - 10 ani

  4. MOISE SEBASTIAN - bronz 9 ani

  5. MANEA GABRIEL - bronz - Seniori grupa inferioara

 

 

p
o