COMPETITII DIVERSE PE ANUL  2012

   


CUPA "Mos Craciun" - Mall Galleria Buzau - 16.12.2012

 

 

 

 

- rezultatele in curand !


 

 

CUPA SCORPION - editia a V-a - Bucuresti, 15.12.2012

M.S.C. Targoviste a participat cu un lot format din 9 sportivi si au obtinut un  numar de 12 medalii:

 

 

Loc I : Moise Sebastian, Stoicescu Adrian si Merda Robert

Locul II: Verdes Ciprian, Ionescu Marius, Cirlan Sebastian, Joita Lucian (kata), Safta Alexandru (kumite)

Locul III: Safta Alexandru (kata),Joita Lucian (kumite), Dragus Adrian (1 la kata si 1 la kumite)

 

 

 

 


 

CUPA SPERANTEI - editia a XIV-a - Scoala nr.2 Targoviste, 07.10.2012

  

Kata individual

Grupa: FEMININ

Categoria: 5-6 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

ANTOFIE ELENA

MSC TARGOVISTE

II

VISAN IRINA

MSC TARGOVISTE

III

HUIU STEFANIA

MSC TARGOVISTE

III

MURARESCU OANA

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: FEMININ

Categoria: 8-11 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

STAN ANA MARIA

MSC TARGOVISTE

II

STIRBU MIRUNA

MSC TARGOVISTE

III

DASCALU IULIA

MSC TARGOVISTE

III

ALECU ANDREEA

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: FEMININ

Categoria: 12-14 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

VISAN CATALINA

MSC TARGOVISTE

II

TUDOR ANDREEA

CS TARGOVISTE

III

DASCALU ANA

CS TARGOVISTE

III

SAVU IOANA

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: MASCULIN

Categoria: 5 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

OPREA ANDREI

MSC TARGOVISTE

II

SERAN CLAUDIU

MSC TARGOVISTE

III

GHERASIM VLAD

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: MASCULIN

Categoria: 6 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

MOISE ANTONIO

MSC TARGOVISTE

II

MUNTEANU ALEXANDRU

MSC TARGOVISTE

III

BIRLOG ANDREI

MSC TARGOVISTE

III

ANGELESCU MARIO

MSC TARGOVISTE

       

  

Grupa: MASCULIN

Categoria: 7 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

COSTESCU NICOLAS

MSC TARGOVISTE

II

SAVU ANDREI

MSC TARGOVISTE

III

STANCIU RAZVAN

MSC TARGOVISTE

III

MARIN LUCA

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: MASCULIN

Categoria: 8 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

JOITA LUCIAN

MSC TARGOVISTE

II

VOICU ALEXANDRU

MSC TARGOVISTE

III

HUIU EMANUEL

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: MASCULIN

Categoria: 9 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

MERDA ROBERT

MSC TARGOVISTE

II

SETREANU ALEXANDRU

MSC TARGOVISTE

III

CADAR RARES

MSC TARGOVISTE

III

DRAGUS ADRIAN

MSC TARGOVISTE

       

 

Grupa: MASCULIN

Categoria: 10-12 ANI

LOCUL:

NUMELE SI PRENUMELE:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

VERDES CIPRIAN

MSC TARGOVISTE

II

MOISE SEBASTIAN

MSC TARGOVISTE

III

STOICESCU ADRIAN

MSC TARGOVISTE

III

MERDA IULIAN

MSC TARGOVISTE

       

 

 

 

 

 


 

 

CUPA TARGOVISTE, 22.09.2012

 

Proba: KUMITE Feminin, Categoria OPEN

LOCUL

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

MORARESCU MARIA

CS TARGOVISTE

II

VISAN CATALINA

MSC TARGOVISTE

III

CIUCA DANIELA

CS TARGOVISTE

III

TUDOSE DELIA

CS TARGOVISTE

 

Proba: KUMITE Masculin, Categoria 65 Kg.

LOCUL

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

MOISE SEBASTIAN

MSC TARGOVISTE

II

DRAGOMIR ANDREI

CS TARGOVISTE

 

Proba: KUMITE Masculin, Categoria 70 Kg.

LOCUL

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

RIZEA RADU

CS TARGOVISTE

II

BARBU ROBERT MARIAN

CS TARGOVISTE

III

STROE FLORIN

CS TARGOVISTE

III

CIUCA IONUT

CS TARGOVISTE

 

Proba: KUMITE Masculin, Categoria + 70 Kg.

LOCUL

NUMELE SI PRENUMELE SPORTIVULUI:

STRUCTURA SPORTIVA:

I

MIHAIES MIHAI CRISTIAN

CS TARGOVISTE

II

VLADESCU FLAVIUS

CS TARGOVISTE

III

SUHAN COSMIN

CS TARGOVISTE

III

MACOVEI NECULAI

CS TARGOVISTE

 

 


 

TROFEUL CARPATI - Targoviste, 22.09.2012

 

 

Rezultate

 

 


 

CUPA CHINDIA - Targoviste, 04.088.2012

 

Rezultate

 

 


 

 

CUPA ROMANIEI - SHITO RYU - Ramnicu Valcea, 09.06.2012

 

 

 

C.S. Targoviste a fost prezent cu un lot format din 17 sportivi care au participat la 28 de probe individuale, obtinand 26 de medalii:  6 de aur, 13 de argint si 7 de bronz.

   Medalii de aur:

1.     MIHAIES CRISTIAN kumite -55 kg. Seniori

2.     MACOVEI-GRIGORAS NECULAI kumite +80 kg. Tineret

3.     ISPAS ANDREI kumite -60 kg. Seniori

4.     ISPAS ANDREI kumite -55 kg. Tineret

5.     CIUICA DANIELA kumite -55 kg. Minicadeti

6.     DASCALU ANA kumite +55 kg. Minicadeti

 Medalii de argint:

1.     BICA RUXANDRA kumite -60 kg. Seniori

2.     BICA RUXANDRA kumite -60 kg. Tineret

3.     BICA RUXANDRA kata senioare

4.     MATEI NICOLAE kumite +80 kg. Tineret

5.     POMARLEANU OCTAVIAN kumite -60 kg. Seniori

6.     POMARLEANU OCTAVIAN kumite -55 kg. Tineret

7.     ISPAS ANDREI kata seniori

8.     STROE FLORIN kumite -70 kg. Seniori

9.     RIZEA RADU kumite -65 kg. Tineret

10.    RIZEA RADU kumite -65 kg. Juniori

11.    TUDOR ANDREEA kata cadete

12.    AMBROZE ALEXANDRA kumite +60 kg. cadete

13.   BREZAN BIANCA kumite -55 kg. Minicadete

 Medalii de bronz:

1.     MORARESCU MARIA kumite -55 kg. Senioare

2.     POMARLEANU OCTAVIAN kata seniori

3.     BARBU ROBERT kumite -65 kg. Tineret

4.     BARBU ROBERT kumite -65 kg. Juniori

5.     MIHALACHE ANDREI kumite -70 kg. Tineret

6.     BREZAN BIANCA kata minicadete

7.     DASCALU ANA kata minicadete

 

Munteanu Sport Club Targoviste a participat cu un lot format din 15 sportivi, ei concurand la 22 de probe individuale.

S-au obtinut 19 medalii:  3 de aur, 5 de argint si 11 de bronz, prin urmatorii sportivi:

Medalii de aur:

1.     VISAN CATALINA kata minicadete

2.     HUIU STEFANIA kata 6 ani

3.     MOISE SEBASTIAN kata copii III

            Medalii de argint:

1.     BREZAN ANDRADA kumite -40 minicadete

2.     VISAN CATALINA kumite -35 minicadete

3.     MOISE SEBASTIAN kumite -40 copii III

4.     STOICESCU ADRIAN kata copii III

5. ANGELESCU MARIO - kata 6 ani

Medalii de bronz:

1.     VERDES CIPRIAN kata minicadeti

2.     VERDES CIPRIAN kumite -40 minicadeti

3.     IONESCU MARIUS ka ta copii III

4.     DRAGUS ADRIAN kata 9 ani

5.     GRIGORE CLAUDIU kata 9 ani

6.     SAFTA ALEXANDRU kata 8 ani

7.     JOITA LUCIAN kata 8 ani

8.     MUSCA DENIS- kata 7 ani

9.     MUSCA DENIS kumite -25kg. 7 ani

10. MOISE ANTONIO kata 6 ani

11. BIRLOG ANDREI  - kata 6 ani gr.B

            

 

CUPA DRAGOMIRESTI - 26.05.2012

 

MSC Targoviste: 

1.  HUIU STEFANIA  - loc II - kata 5-6 ani

2. VISAN IRINA - loc III - kata 5-6 ani

3. MOISE ANTONIO - loc I kata 6 ani,  loc II - kumite

4.CIRLAN SEBASTIAN - loc I kata  8 ani,  loc III - kumite -30 kg.

5. JOITA LUCIAN - loc II  kata 7-8 ani,  loc II  - kumite +30 kg.

6. DRAGUS ADRIAN - loc I  kata 8-9 ani, loc I - kumite

7. GRIGORE CLAUDIU - loc II  - kata 9 ani, loc III - kumite

8. MERDA ROBERT  - loc I   kata 9-10 ani

9. CADAR RARES -  loc III   kata

10. BARBU OCTAVIAN -  loc III  kata,  loc III  - kumite

11. ANGELESCU MARIO - loc I  KATA  5-6 ani

12. BIRLOG ANDREI - loc II  kata 6 ani

13.CIRLAN ANDREI - loc I  kata 10-11 ani, loc III kumite _35 kg.

14. CIRLAN VALENTIN - loc I  kata +13 ani, loc     I  - kumite +13 ani

15. IONESCU MARIUS  - loc I  kata   11-13 ani,  loc III  - kumite +35 kg.

16. MOISE SEBASTIAN  - loc I  kumite

17. BREZAN ANDRADA  - loc I  kumite 12-13 ani

18. MUSCA DENIS - loc III kata, loc III kumite

19. ANTOFIE ELENA - loc III - kata 5-6 ani

20. SERBAN IOAN - loc III  kumite

21. STEFANESCU DENIS - loc III 7 ani

22. VOICU ALEXANDRU - loc III kata, loc III kumite

23. CRISTEA ERIC - loc III  7 ani

Clubul Sportiv Targoviste: 

1.  TUDOR ANDREEA - loc I Kata 14 ani 

2. CIUICA DANIELA  - loc II  kumite 12-13 ani

 

 

 

 

 

 


 

 OLIMPIADA SPORTULUI SCOLAR - Editia a XVI-a - etapa judeteana - C.N."I.Vacarescu" , 20.05.2012

 

Rezultatele complete

 

 

 


 

 CUPA SAISHIN - Ramnicu Valcea, 05.05.2012

 

Clubul Sportiv Targoviste: 

Loc III:            Ana DASCALU                   - Kumite Feminin  + 55 Kg.

 

 

MSC Targoviste:

Loc I:             Mario ANGELESCU          Kata Masculin 6 ani;

Loc II:            Andrei BIRLOG                  Kata  Masculin 6 ani;

Loc III:           Catalina VISAN                  Kata Feminin Copii III (12-13 ani);

 

 

 

 


 

 

Cupa "IEPURAS"  - Sc. "I.Al.Bratescu-Voinesti" Targoviste, 12.04.2012 - kata individual

 

 

 

Fete  5-8 ani

  1. ALECU ANDREEA

  2. HUIU STEFANIA

  3. MURARESCU OANA

Fete 8-12 ani

  1. STIRBU MIRUNA

  2. SAVU IOANA

  3. MORARU TIMEEA

Baieti 5-6 ani

  1. MUNTEANU ALEXANDRU

  2. MOISE ANTONIO

  3. GASTALDO TEOFIL

Baieti 7-8 ani

  1. COSTESCU NICOLAS

  2. SAVU ANDREI

  3. HUIU EMANUEL

Baieti 8 ani

  1. CIOTAU LEONARD

  2. NITIGUS GEORGE

  3. ISPAS RAZVAN

Baieti 9-10 ani

  1. MERDA ROBERT

  2. STOICESCU ADRIAN

  3. SETREANU ALEXANDRU

    3.BRINCUS-GUTU ANTON

 

 

 

 

 

 


 Olimpiada Sportului Scolar - etapa locala - Targoviste, 25.02.2012

 

 

 

REZULTATELE COMPLETE

 

 


 

CUPA MUNTENIA - Scoala nr.2, 29.01.2012 - Karate traditional (kata+kumite)

 

 

REZULTATELE COMPLETE