COMPETITII DIVERSE PE ANUL  2011

   


   CUPA SPERANTEI - editia a XIII-a - Scoala nr.2, 15.10.2011 - Kata

 

 

 

Kata mixt 7-8 ani

 

1. MERDA ROBERT

2. DRAGUS ADRIAN

3. VISAN DANIELA

3. CADAR RARES

4 .GRIGORE CLAUDIU

 

Kata FETE  10-11 ani

 

1. VISAN CATALINA

2. STAN ANA MARIA

3. NEAGOE ANDREEA

3. COMAN STEFANIA

 

Kata BAIETI  gr. A  10-11 ani

 

1. MOISE SEBASTIAN      

2. VERDES CIPRIAN

3. STOICAN EDUARD

3. CIRLAN ANDREI

 

Kata BAIETI gr. B  10-11 ani

 

1. CIRLAN VALENTIN       

2. IONESCU MARIUS

3. MERDA IULIAN

3. STOICESCU ADRIAN

 

 

Kata mixt  12-15 ani

 

1. TUDOR ANDREEA        

2. DRAGOMIR ANDREI

3. DASCALU ANA

 

Kata mixt TINERET

 

1.  OLTEANU LAVINIA

2.  ISPAS ANDREI

3.  DOBRESCU RAZVAN

3.  SUHAN COSMIN

 

 

Kata mixt Echipe:

 

  1. Echipa de baieti:  MOISE SEBASTIAN, IONESCU MARIUS si VERDES CIPRIAN

  2. Echipa de fete: VISAN CATALINA, STAN ANA MARIA si COMAN STEFANIA

 

 

 

 

 


 

Trofeul Carpati - Scoala "I.Al.Bratescu-Voinesti" - 27.08.2011

 

 

 

Rezultate:

 

Grupa A:

1. Verdes Ciprian - Moise Sebastian

2. Cirlan Valentin - Stoican Eduard

3. Ionescu Marius - Cirlan Andrei

3. Lilea Andrei - Bulgaru Luis

 

Grupa B:

1. Merda Robert - Cadar Rares

2. Setreanu Alexandru - Moise Antonio

3. Andrei Stefania - Andrei Mihai

3.Brincus-Gutu Anton  -  Stoicescu Adrian

 

Grupa C:

1. Gastaldo Teofil - Gherasim Vlad

2. Munteanu Alexandru - Ilie George

3. Huiu Stefania - Huiu Emanuel

 

 

 


 

CUPA CHINDIA - traseu aplicativ si makiwara - Vacaresti, 17.07.2011

 

Pentru rezultate si fotografii,

 

 

 


 

CUPA ROMANIEI - Karate Shito Ryu  - Sala Sporturilor  Targoviste - 11.06.2011

 Kata si Kumite (I+E) - Copii-minicadeti-cadeti-juniori-tineret-seniori

      Rezultatele complete

 

 

 


 

 

CUPA DRAGOMIRESTI - editia a XV-a - 29.05.2011

 

Cluburi participante: Koryo Dragomiresti (sectiile: Dragomiresti, Targoviste si Bucuresti), Petrom Flacara Moreni, Hiwako Targoviste si  M.S.C. Targoviste

 

 

 

Rezultate MSC Targoviste:

 

Locul I:

1.     COMAN STEFANIA kata 9 ani

2.     COMAN STEFANIA -   kumite 8-9 ani -35 kg.

3.     VISAN CATALINA kata 10 ani

4.     MOISE SEBASTIAN  - kata 10 ani gr. B

5.     CIRLAN VALENTIN - kata 10 ani  gr. A

6.     IONESCU MARIUS  - kumite 10-11 ani -40 kg

 

Locul II:

1.     BREZAN ANDRADA kumite 10-11 ani +35 kg.

2.     ENACHE ANDREEA kata 8 ani

3.     STROESCU RALUCA kata 9 ani gr. A

4.     DRAGUS ADRIAN kata 5-7 ani

5.  IONESCU MARIUS - kata 10-11 ani gr. B

6.     CIRLAN VALENTIN - kumite 10-11 ani -40 kg.

7.     SERBAN IOAN kumite 10-11 ani + 40 kg.

 

Locul III:

1.     VISAN CATALINA - kumite 10-11 ani -35 kg

2.     STROESCU TEODORA  kata 9 ani gr. B

3.     ENACHE ANDREEA kumite 8-9 ani -35 kg.

4.     CADAR RARES kumite 6-7 ani -30 kg.

5.     GRIGORE CLAUDIU kata 8 ani

6.     DRAGOMIR STEFAN kumite 8-9 ani +35 kg.

7.     CIRLAN ANDREI kumite 10-11 ani -40 kg.

8.     MOISE SEBASTIAN kumite 10-11 ani -40 kg.

9.     MARINOIU RARES kumite 10-11 ani +40 kg.

10.  SERBAN IOAN kata 10-11 ani gr. B

 

 

 


 

CUPA DINAMO - U.N.E.F.S. Bucuresti  - 14.05.2011

- competitie internationala - 19 cluburi (180 de sportivi)  participante dintre care 2 din Bulgaria: Spartak Plevna si Dinamo Ruse.

 

 

C.S. TARGOVISTE:  3 medalii

  1. LAVINIA OLTEANU - aur - Kata senioare

  2. BICA RUXANDRA - bronz - Kumite senioare + 60 kg.

  3. TUDOR ANDREEA - argint - Kata minicadete

 

M.S.C. TARGOVISTE: 9 medalii

  1. STAN ANA MARIA - aur - kumite 10-11 ani  -35 kg.

  2. MOISE SEBASTIAN - argint - kata 10-11 ani grupa B

  3. CIRLAN  VALENTIN  - argint - kata 10-11 ani grupa A

  4. STAN ANA MARIA - argint - kata 8-9 ani

  5. DAN DARIA - bronz - kumite 8-9 ani -30 kg.

  6. BREZAN ANDRADA - bronz - kumite 10-11 ani -35 kg.

  7. CIRLAN ANDREI - bronz - kata 10-11 ani grupa B

  8. CIRLAN ANDREI - bronz - kumite 10-11 ani -30 kg.

  9. CIRLAN VALENTIN - bronz - kumite 10 -11 ani -35 kg.

 

 

 


 

OLIMPIADA SPORTULUI SCOLAR- etapa judeteana - Grup Scolar Electrotehnic"Spiru Haret" Targoviste, 8.05.2011

 

Rezultatele complete de la Olimpiada Sportului Scolar - Karate Do - an scolar 2010-2011

 

 

 


 

CUPA SAISHIN  -  Ramnicu Valcea, 16.04.2011

 

 

C.S. Targoviste a fost prezent cu un lot format din 9 sportivi care au participat la 12 probe individuale si a ocupat, in clasamentul pe cluburi, locul 5,  la sfarsitul acestei competitii.

        Rezultatele au fost urmatoarele:

Locul I:

1.    OLTEANU LAVINIA kata tineret

2.    OLTEANU LAVINIA kumite open tineret

3.    ISPAS ANDREI Kata tineret

4.    RIZEA RADU kumite cadeti -63 kg.

5.    TUDOR ANDREEA kata minicadete

 Locul II:

1.    MACOVEI NECULAI kata tineret

 Locul III:

1.    MACOVEI NECULAI kumite tineret open

2.    SUHAN COSMIN kumite juniori +76 kg.

3.    SUHAN COSMIN kata juniori

4.    MATEI NICOLAE kumite juniori -68 kg.

5.    BREZAN BIANCA kata minicadete

 

 M.S.C. Targoviste a obtinut urmatoarele rezultate:

Locul I:

1.    DAN DARIA CII  kumite 30 kg.

 Locul III:

1.    VISAN CATALINA CIII Kumite -30 kg.

2.    COMAN STEFANIA  -         CII  kumite +30 kg.

3.    VERDES CIPRIAN CIII kumite -35 kg.

4.    VERDES CIPRIAN CIII kata

5. MARINOIU RARES CIII kumite +45 kg

 

 

 


 

CUPA "TINERE SPERANTE"  -  Ramnicu Valcea, 19.02.2011

Medalie de argint:             VISAN CATALINA Proba KUMITE, copii III (10-11 ani), categoria -30 kg. 

Medalii de bronz:         STAN ANA-MARIA Proba KATA, copii II (8-9 ani).

 

 

 


 CUPA MUNTENIA - Targoviste, 20.02.2011

 

Kata si Kumite - minicadeti, cadeti, juniori si seniori

 

Cluburi participante: Petrom Flacara Moreni, Kidava Pucioasa, Koryo Dragomiresti, C.S.Targoviste si  M.S.C. Targoviste

 

 

REZULTATELE COMPLETE


 

 OLIMPIADA SPORTULUI SCOLAR - Karate - Etapa pe municipiul Targoviste - Scoala "I.Al.Bratescu-Voinesti"

 

REZULTATELE COMPLETE